damian_nowakElektroniką i komputerami interesuję się od dziecka – zacząłem od składania prostych, elektronicznych zestawów i programowania w Turbo Pascalu, sporo czasu poświęciłem na poznawanie języka C, C++, Java oraz języków skryptowych Python i M-script. Robotyka zaciekawiła mnie w ostatniej klasie liceum – postanowiłem iść w tym kierunku. Skończyłem studia na Automatyce i Robotyce Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, „działałem” w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów oraz korporacji BTC – znanej chociażby ze sklepu KAMAMI.pl oraz wydawnictwa naukowo-technicznego.

Obecnie pracuję w lubelskim biurze projektowym ACCREA Engineering na stanowisku specjalisty robotyka. Zajmuję się projektowaniem i programowaniem systemów wbudowanych, układami automatyki i sterowania oraz programowaniem wysokopoziomowym w C++ z wykorzystaniem bibliotek ROS i QT.

W wolnych chwilach zajmuję się projektowaniem i budowaniem amatorskich robotów oraz innych urządzeń elektronicznych, nadawaniem i odsłuchem na paśmie UF (posiadam licencję radioamatora).

Jako moderator forbot.pl (znany pod pseudonimem Nawyk), bardzo często mam do czynienia z „zupełnie zielonymi”. Postawiłem sobie za cel popularyzację robotyki wśród młodzieży oraz pomoc początkującym – zacząłem tworzyć coraz więcej artykułów, które do dzisiaj zbierają pozytywne recenzje zainteresowanych. Chcąc zgromadzić moje dokonania w jednym miejscu, wykupiłem domenę i stworzyłem prosty worklog. Wzrost liczby odwiedzających zaowocował rozwojem workloga i obecnie możecie podziwiać go w takiej, a nie innej postaci 🙂 Mam nadzieję, że każdy początkujący znajdzie tutaj coś dla siebie i zaowocuje to coraz większą rzeszą robotyków-pasjonatów w Polsce.